MVR14D621K
- Mfr.Part #
- MVR14D621K
- Datasheet
MVR14D621K
- Description
- VARISTOR 620V 4500A 14MM DISC TH
- Stock
- 308
- Capacitance @ Frequency :
- 320 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 4.5 kA
- Energy :
- 125J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 385 V
- Maximum DC Volts :
- 505 V
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Disc 14mm
- Varistor Voltage (Max) :
- 682 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 558 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 620 V